• 22 Stycznia 2025r.
    Imieniny obchodzi:
    Dominiki, Mateusza, Wincentego

Żywy Różaniec

«Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca». (Jan Paweł II)

 

ŻYWY RÓŻANIEC - to forma wspólnotowej modlitwy różańcowej zainicjowana przez Paulinę Jaricot w 1826 r. we Francji.

W Polsce pierwsze Koła Żywego Różańca zostały założone pod koniec XIX w. Od samego początku Żywy Różaniec wspiera swoimi modlitwami misje katolickie według intencji wyznaczonych przez Papieża. Są one podyktowane najważniejszymi i najbardziej palącymi problemami Kościoła na świecie, jak również sytuacją społeczną w poszczególnych krajach. Żywy Różaniec składa się z Żywych Róż. Każda Róża liczy 20 osób, każda osoba odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca.

Od kilkudziesięciu lat Róże Różańcowe istnieją w naszej parafii. Prawdopodobnie były już przed II wojną światową. Obecnie w naszej parafii jest 31 Róż Żywego Różańca Ojców i Matek oraz 2 Róże dzieci ze szkoły podstawowej, jest też Róża dzieci i młodzieży na Woli Kurowskiej. Raz w miesiącu / II niedziela / członkowie Żywego Różańca dokonują zmiany tajemnic różańcowych.

Członkowie Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:

  • w dniu przyjęcia do Żywego Różańca,

  • Uroczystość Bożego Narodzenia, 

  • Święto Ofiarowania Pańskiego,

  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,

  • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego,

  • Uroczystość Wniebowzięcia NMP,

  • Święto Królowej Różańca Świętego,

  • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Święty Jan Paweł II prosił „ Módlcie się, módlcie się wiele, każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca". Modlitwa różańcowa jest modlitwą pokornej prośby i źródłem obfitego życia łaski dla nas i dla całej wspólnoty Kościoła.

Polecane strony:
Dane adresowe

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu

Ul. Bł. Ks. Romana Sitki 3
39-300 Mielec

Bank Spółdzielczy w Mielcu: 53 9183 0005 2001 0001 9608 0005

tel. kontaktowy 726 017 914

w godz. urzędowania kancelarii
          17 774 58 68

 

  • Administrator danych osobowych informuje, że wszystkiedane osobowe na stronie internetowej parafii pw.Św. Mateusza Apostoła iEwangelisty w Mielcu umieszczone zostały zazgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa